Artykuły | Buty | Buty Bronx | Buty Damskie | Buty Męskie

4 zasady: Jak skutecznie uzupełniać garderobę?

WTOREK, 25 PAŹ. 2016, 13:00

Autor: Monia S

Dział:Porady i wskazówkiZasada nr 1: Poznaj swój styl

Jeśli doskonale znasz swoją figurę i masz jasny, sprecyzowany styl, nie kupujesz rzeczy, które Ci się nie podobają, nie pasują do Ciebie lub źle w nich wyglądasz. Bycie świadomą konsumentką to nie tylko czytanie etykiet produktów kosmetycznych, ale i wiedza, które z trendów pasują do Ciebie i dokonywanie prawidłowych wyborów zakupowych.

Zasada nr 2: Rób zakupy z listą

Wyrzuć zbędne rzeczy z Twojej szafy. To wszystkie te, w których nie chodzisz co najmniej od 2 lat, źle w nich wyglądasz, są znoszone lub już Ci się nie podobają. Po ostrej selekcji zazwyczaj w szafie zostaje niewiele. Przed każdym wyjściem na zakupy stwórz listę, czego może Ci brakować - może to nie jest kolejny sweter, kiedy w szafie brakuje jeansów czy dobrej bielizny.

fot. z Wachabuy
fot. z Wachabuy


Zasada nr 3: Myśl rozsądnie na wyprzedażach

Wyprzedaże to wspaniała okazja, żeby kupić więcej rzeczy za mniejszą cenę. Często jednak okazja sprawia, że kupujesz mnóstwo rzeczy, które może kiedyś się przydadzą. W rezultacie nie chodzisz w nich, a potem pozbywasz się niemal nowych rzeczy. Czas to zmienić!

Zasada nr 4: Wyciągaj wnioski

Przejrzyj rzeczy, które kupiłaś pod wpływem chwili i nigdy nie założyłaś ponownie. Co to jest? Czy to obcisła sukienka w kolorze krwistej czerwieni, którą kupiłaś pod wpływem impulsu, ale jest zbyt wyzywająca na co dzień? A może poszłaś za modą na pastele, ale zazwyczaj nosisz czernie i ten kolor jakoś do Ciebie nie pasuje? Przemyśl złe decyzje zakupowe, aby ustrzec się przed nimi w przyszłości.
Bookmark and Share

podobne artykuły

PONIEDZIAŁEK, 17 PAŹ 2016

Własny styl. Jak go odnaleźć? 7 sposobów!

Nikt nie ma wątpliwości, że wygląd ma bezpośredni wpływ na naszą samoocenę. Choć nie jest to jedyne kryterium i nie powinniśmy upatrywać naszej wartości w czynnikach zewnętrznych, ale w naszych cechach charakteru i unikalnej osobowości, z pewnością prezencja dla większości z nas jest bardzo ważna. Nie dziwi więc fakt, że te z nas, które nie odnalazły jeszcze swojego stylu, wciąż poszukują sposobów i metod, aby go odnaleźć.

SOBOTA, 15 PAŹ 2016

Kapcie idealne na zimowy wieczór. Sprawdź nasze hity ;)

Kapcie i moda? To zakrawa o banał, ale rzeczywiście i domowe pielesze nie omijają sezonowe trendy. Skoro bieliznę i szlafroki mogą być modne i zmieniać się co sezon, czemu domowe kapcie, nie mogą mieć podobnie? Jeśli jesteś kobietą, która zawsze chce wyglądać doskonale, z pewnością kapciowe trendy nie będą Cię zadziwiać. Pamiętajmy jednak, aby we właściwym wyborze kierować się przede wszystkim wygodą - w końcu to mają być buty, w których nasza stopa odpoczywa. Żadna z nas nie chce wychodzić z wanny i wkładać stopy do bucików na 15 cm obcasie. Co w modzie na kapcie piszczy? Podpowiadamy!

WTOREK, 25 PAŹ 2016

Minimalizm w modzie. Tak czy nie?

Kupujesz więcej i więcej, Twoja szafa pęka w szwach, a kiedy przychodzi co do czego, oczywiście nie masz co na siebie włożyć? Pomyśl o nowym nurcie, jakim jest minimalizm w modzie i slow fashion. W Twoim problemie pomocne może być również znalezienie swojego stylu, posiadanie solidnej bazy garderoby i umiejętność jej uzupełniania. O co chodzi w tym minimalizmie i komu się on opłaca? Podpowiadamy!

Dopisz się do newslettera. Otrzymasz informacje o promocjach.

wejdź do sklepu

najczęściej czytane

PONIEDZIAŁEK, 24 WRZ 2012

Jak czyścić buty zamszowe?

Dostajemy od was wiele maili z pytaniami o sposoby czyszczenia butów zamszowych. Nasze wskazówki zebraliśmy w tym wpisie, przeczytaj koniecznie.

Więcej Więcej

WTOREK, 25 WRZ 2012

Jak czyścić buty nubukowe?

Skóra nubukowa, jako delikatniejsza od licowej, wymaga specjalnej pielęgnacji. W zamian odwdzięczy Ci się fenomenalnym wyglądem. Dowiedz się więcej, jak pielęgnować buty nubukowe.

Więcej Więcej

PONIEDZIAŁEK, 16 SIE 2010

Kilka pomysłów jak dobierać rajstopy do butów na obcasie

Buty na płaskim obcasie są uniwersalne. Te na wysokim - eleganckie. Jak dobrać rajstopy do jednych lub drugich by osiągnąć wyszukany efekt?

Więcej Więcej