Artykuły | Buty | Buty Bronx | Buty Damskie | Buty Męskie

ŚRODA, 01 MAJ. 2013, 09:28

Autor: Asia

Dział:Trendy

Czy zauważyłaś już, że projektanci wprost pokochali przeźroczyste aplikacje i akcesoria w tym sezonie?
Najwybitniejsi projektanci świata powiedzieli to głośno i równocześnie: fascynuje nas transparentność. Z jednej strony chodzi oczywiście o zabawę z okiem. Wykorzystując przeźroczyste aplikacje można niesamowicie modelować sylwetkę, czy nawet kształt stopy, jak w przykładzie butów Lanvin (zobacz). Ale nie tylko o to. Można też bawić się elementami, sprawiając wrażenie, jakby niektóre z nich były zawieszone w powietrzu, jak z kapeluszami Chanel, poniżej.
Chanel, fot. Imax TREE / Agencja FREE
Chanel, fot. Imax TREE / Agencja FREE

Efekt ten chyba największe wrażenie robi w przypadku biżuterii. Zawieszone w powietrzu kamienie, kryształki i kwiaty, tak jak w kolekcji Dior, subtelnie podkreślą każdą kreację i wyjątkowy, ekskluzywny charakter stylizacji.
Dior , fot. Imax TREE / Agencja FREE
Dior , fot. Imax TREE / Agencja FREE

W modzie na przeźroczyste dodatki można doszukać się jeszcze jednej, głębszej interpretacji. Mianowicie: bądź czysty jak łza. Designerzy nie mają nic do ukrycia na tema swoich produkcji, fabryk, materiałów. Za wyjątkiem informacji o projektach na przyszłe kolekcje (super tajnych) - wszystkie szczegóły produkcji i reklamy są jawne, a walka z wyzyskiem dzieci i dorosłych poprzez nieludzkie traktowanie, płace i godziny pracy - otwarta. Biznes odzieżowy na najwyższym szczeblu jest czysty jak łza. Czy taka sama powinna być kobieca torebka? Nasza mała skarbnica tajemnic podręcznych? Na zdjęciu poniżej: przeźroczysty mini kuferek Gucci.
Gucci , fot. Imax TREE / Agencja FREE
Gucci , fot. Imax TREE / Agencja FREE

Każdy ma swój sposób na przeźroczystości. W przypadku jednych propozycji, jest to sposób na "zawieszenie w powietrzu" jakichś elementów. W innym - na bycie czystym jak łza. Ostatecznie może to być także sposób na dodatek, którego na pierwszy rzut oka nie widać, na pierwszy rzut oka nie ma. A jednak gdy spojrzysz głębiej - dostrzeżesz różnicę.
Christopher Kane, fot. Imax TREE / Agencja FREE
Christopher Kane, fot. Imax TREE / Agencja FREE

Jaki jest Twój sposób na modę na przeźroczystości w tym roku? Czy będzie odważny?
Półbuty Blink
Półbuty Blink
violet, 199 PLN
Półbuty Blink
Półbuty Blink
blush, 199 PLN
Półbuty Blink
Półbuty Blink
risk, 199 PLN

Bookmark and Share

podobne artykuły

PIĄTEK, 01 LIP 2011

10 zasad dobrego stylu, które warto złamać!

Ktoś kiedyś powiedział, że zasady ogółem są po to, by je kiedyś złamać. Nie wiem, jak to się sprawdza w przypadku życiowych zasad, ale w modzie łamanie zasad wyzwala kreatywność.

PONIEDZIAŁEK, 19 WRZ 2011

Moda z wybiegu: animal instynkt - jak nosić motywy zwierzęce?

Pytony, leopardy i pantery - to najtrudniejszy temat w każdej szafie, a moda na zwierzęce motywy na ubraniach ma charakter sinusoidalny... Jak ją ujarzmić?

WTOREK, 07 CZE 2011

Color Blocking z wybiegów do szafy

Color Blocking to jeden z najbardziej elektryzujących i energetyzujących trendów tego sezonu.

Dopisz się do newslettera. Otrzymasz informacje o promocjach.

wejdź do sklepu

najczęściej czytane

PONIEDZIAŁEK, 24 WRZ 2012

Jak czyścić buty zamszowe?

Dostajemy od was wiele maili z pytaniami o sposoby czyszczenia butów zamszowych. Nasze wskazówki zebraliśmy w tym wpisie, przeczytaj koniecznie.

Więcej Więcej

WTOREK, 25 WRZ 2012

Jak czyścić buty nubukowe?

Skóra nubukowa, jako delikatniejsza od licowej, wymaga specjalnej pielęgnacji. W zamian odwdzięczy Ci się fenomenalnym wyglądem. Dowiedz się więcej, jak pielęgnować buty nubukowe.

Więcej Więcej

PONIEDZIAŁEK, 16 SIE 2010

Kilka pomysłów jak dobierać rajstopy do butów na obcasie

Buty na płaskim obcasie są uniwersalne. Te na wysokim - eleganckie. Jak dobrać rajstopy do jednych lub drugich by osiągnąć wyszukany efekt?

Więcej Więcej