Artykuły | Buty | Buty Bronx | Buty Damskie | Buty Męskie

Buty na głowie, czyli jak Nicholas Kirkwood zdobył uznanie Vogue?

WTOREK, 05 MAR. 2013, 15:17

Autor: Gosia W

Dział:Z wybiegów

Roczna nagroda dla projektanta uznanego za odkrycie w świecie mody wynosi 200 000 funtów. Dlaczego w 2013 roku zdobył ją Nicholas Kirkwood?
Świat mody jest wyboisty i okrutny dla młodych projektantów. Bardzo trudno przebić się do wielkiego świata i pierwszych stron gazet, już nie mówiąc o pierwszej lidze klientów: gwiazd kina i estrady. Wymaga to znacznie więcej niż talentu, ciężkiej pracy i zaciętości. Trzeba jeszcze góry pieniędzy. Czy zdawaliście sobie sprawę, że brakuje ich także Nicholasowi Kirkwoodowi?

Projektant, o którym słyszeli już wszyscy i którego buty noszą gwiazdy całego świata został nominowany w tym roku do nagrody Odkrycia Świata Mody przyznawanej co roku przez Vogue. W wywiadzie zwiazanym z nominacją przyznał, że pieniądze te bardzo by mu się przydały zwłaszcza w związku z planami na uruchomienie linii męskiej obuwia. W pierwszej kolejności nagrodę przeznaczyłby na zatrudnienie starszego managementu do zarządzania rozwojem marki, bo obecnie wszystko robi sam, a w pewnych obszarach brak mu profesjonalnego przygotowania. Moim zdaniem tą wypowiedzią przekonał Vogue, który od lat zachwyca się talentem Brytyjczyka, a teraz poznał bolączki z jakimi zmierza się artysta.

Zapytany, w jaki sposób chce przekonać Vogue, że to jemu należy się nagroda opowiedział, co przygotował na pokaz swojej kolekcji. Zadecydował, że musi to być coś innego, coś nowego, coś bardziej kreatywnego. Musi wyróżnić się z tłumu. Zastanawiał się, w jaki sposób pokazać buty, by naprawdę zostały zapamiętane. Pomysł okazał się przełomowy - pokazał je nie tylko na stopach modelek, lecz także na ich głowach. Słusznie zauważył, że gdy modelki spacerują po wybiegu, wzrok widza zawsze kieruje się w stronę twarzy. Od góry zaczynamy oceniać "look". I tak powstał scenariusz najbardziej charakterystycznego pokazu obuwia ostatnich lat.

Nicholas Kirkwood zdobył BFC Vogue 2013. Źródło.
Buty Nicholas Kirkwood, źródło: Vogue
Buty Nicholas Kirkwood, źródło: Vogue

Zobacz także: buty na lato w Butyk.pl
Bookmark and Share

podobne artykuły

CZWARTEK, 29 LIS 2012

Mega hit: lustrzane szpilki

Pomysł na szpilki z efektem lustra nie jest nowy, ale jeszcze nigdy wcześniej nie był dostępny w tak szerokiej gamie pantofelków i sandałków do wyboru.

PIĄTEK, 06 MAJ 2011

Gorący wzór polecany przez magazyn HOT

Stylistki z HOT Moda & Shopping mają świetne pomysły na lato pięknym stylu.

PONIEDZIAŁEK, 04 MAR 2013

Najciekawsze buty z widowni Tygodnia Mody w Londynie

Nie tylko na wybiegach dzieje się bardzo dużo o modzie. Równie inspirująco działają na wyobraźnię stylizacje widzów tego wydarzenia - zobacz te naszym zdaniem najciekawsze...

Dopisz się do newslettera. Otrzymasz informacje o promocjach.

wejdź do sklepu

najczęściej czytane

PONIEDZIAŁEK, 24 WRZ 2012

Jak czyścić buty zamszowe?

Dostajemy od was wiele maili z pytaniami o sposoby czyszczenia butów zamszowych. Nasze wskazówki zebraliśmy w tym wpisie, przeczytaj koniecznie.

Więcej Więcej

WTOREK, 25 WRZ 2012

Jak czyścić buty nubukowe?

Skóra nubukowa, jako delikatniejsza od licowej, wymaga specjalnej pielęgnacji. W zamian odwdzięczy Ci się fenomenalnym wyglądem. Dowiedz się więcej, jak pielęgnować buty nubukowe.

Więcej Więcej

PONIEDZIAŁEK, 16 SIE 2010

Kilka pomysłów jak dobierać rajstopy do butów na obcasie

Buty na płaskim obcasie są uniwersalne. Te na wysokim - eleganckie. Jak dobrać rajstopy do jednych lub drugich by osiągnąć wyszukany efekt?

Więcej Więcej