Artykuły | Buty | Buty Bronx | Buty Damskie | Buty Męskie

Szaleję za szalem! Kominy, dzianiny i futra brylują na wybiegach

PONIEDZIAŁEK, 21 LIS. 2011, 08:34

Autor: Anastazja Borowska

Dział:Z wybiegów

Szale, szaliki, a ostatnio modne kominy - to element stały i niezmienny każdej jesienno-zimowej garderoby, także na wybiegu!
Szale oczywiście nie tylko grzeją i chronią przed wiatrem, ale potrafią całkowicie odmienić nasz wygląd, dodać modnego kolorytu zestawowi lub rozjaśnić ponurą jesienno-zimową aurę. Dzięki temu moda na nie z roku na rok wydaje się coraz silniejsza,się zmienia i ewoluuje. A na puncie jakich szali warto oszaleć tej zimy?

Zobacz: szaliki, szale, kominy i apaszki w Butyk.pl

Przed niepogodą ogrzeją nas na pewno kominy. Co ciekawe, po angielsku ich nazwa brzmi "snoods", co oznacza znaną już od XIX wieku dzianinową opaskę na włosy, która z czasem stała się właśnie takim szalem okrywającym i szyję, i głowę. Obecnie warto własnie je nosić zamiast zwykłych szali z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze: pojawiły się w kolekcjach tak eleganckich domów mody jak Dior czy Hermes, więc nie ma mowy o "trąceniu myszką". Po drugie - są niesamowicie wygodne. Ciepłych i ładnych szali znajdziemy więcej, ale tak wygodnych w zakładaniu i noszeniu... może być trudno.
Dior AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Dior AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Hermes AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Hermes AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free

Ten sezon jest szczególnie obfity w różnego rodzaju futrzane akcesoria i wstawki, w tym także szale z futra. Wyjątkowo atrakcyjnie wyglądają u Versace, są wiązane pod szyją jak naszyjniki. Poza wybiegiem mody futra nie muszą być naturalne. Pamiętajmy, że syntetyczne zamienniki skóry naturalnej (często wykonywane z "recyklingowanej" skóry naturalnej) są obecnie bardzo dobrej jakości. Nawet sztuczne futerka już tak bardzo nie odstają od naturalnych, a i ekolożki mogą nosić się modnie.
Versace AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Versace AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free

Nie zapomnijcie też o szalikach z dzianiny. Dziergane szale należą do "bazowych" dodatków w każdej garderobie, ale w tym sezonie muszą te kochane, grube i wełniane szale muszą ustąpić pierwszeństwa cienkim dzianinowym szalikom jak u ChanelVictorii Beckham.
Chanel AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Chanel AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Victoria Beckham AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free
Victoria Beckham AW 2011-12, fot. Imax Tree / Agencja Free


Zobacz: szaliki, szale, kominy i apaszki w Butyk.pl
Bookmark and Share

podobne artykuły

NIEDZIELA, 11 LIS 2012

Naszyjnik zamiast szalika

Nadchodzi zima, a w szafie szalików brak. I słusznie, bo w te chłodne wieczory ogrzeje nas wielki klejnot na szyi.

ŚRODA, 01 MAJ 2013

Moda na przeźroczystości

Czy zauważyłaś już, że projektanci wprost pokochali przeźroczyste aplikacje i akcesoria w tym sezonie?

SOBOTA, 18 SIE 2012

Lśnij jak gwiazda

Barokowy przepych inspiruje nie od dziś. I chociaż co jakiś czas powraca na wybiegi, robi to zawsze w pełnej krasie, i za kazdym razem jakby po raz pierwszy...

Dopisz się do newslettera. Otrzymasz informacje o promocjach.

wejdź do sklepu

najczęściej czytane

PONIEDZIAŁEK, 24 WRZ 2012

Jak czyścić buty zamszowe?

Dostajemy od was wiele maili z pytaniami o sposoby czyszczenia butów zamszowych. Nasze wskazówki zebraliśmy w tym wpisie, przeczytaj koniecznie.

Więcej Więcej

WTOREK, 25 WRZ 2012

Jak czyścić buty nubukowe?

Skóra nubukowa, jako delikatniejsza od licowej, wymaga specjalnej pielęgnacji. W zamian odwdzięczy Ci się fenomenalnym wyglądem. Dowiedz się więcej, jak pielęgnować buty nubukowe.

Więcej Więcej

PONIEDZIAŁEK, 16 SIE 2010

Kilka pomysłów jak dobierać rajstopy do butów na obcasie

Buty na płaskim obcasie są uniwersalne. Te na wysokim - eleganckie. Jak dobrać rajstopy do jednych lub drugich by osiągnąć wyszukany efekt?

Więcej Więcej