dlaczego warto kupować w butyk.pl
10 powodów

Regulamin

1. Informacje o sprzedającym

 1. Sklep internetowy butyk.pl, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem www.butyk.pl, umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu i jest własnością Sprzedawcy:
  SZMIDT Spółka Jawna, z siedzibą w Ligocie Pięknej, ul. Fiołkowa 15, 55-114 Wisznia Mała, NIP: 915-177-59-10, REGON: 021413929, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000372145.

  Biuro Obsługi Klienta tel. (+48) 71 312 46 73

2. Założenia ogólne

 1. Ceny wszystkich towarów znajdujących się w sklepie internetowym butyk.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i są wyrażone w złotych polskich.
 2. Cena podana w sklepie internetowym butyk.pl przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Kupującego. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w sklepie internetowym butyk.pl, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania akcji promocyjnych.
 3. Wraz z zakupionym towarem Kupujący otrzymuje dowód zakupu. Na życzenie Kupującego Sprzedawca wystawia fakturę. Kupujący zwracając się z prośbą o wystawienie faktury ma obowiązek odesłać Sprzedawcy otrzymany wcześniej dowód zakupu.
 4. Kupujący dokonujący zakupów w sklepie internetowym butyk.pl wyraża zgodę na wystawianie faktury bez podpisu.
 5. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie przez Kupującego formularza rejestracyjnego na stronie internetowej butyk.pl danymi (imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon) potrzebnymi do weryfikacji przez Sprzedawcę prawidłowości złożonego zamówienia i jego realizacji.
 6. Zamówienia na towary znajdujące się w sklepie internetowym butyk.pl można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w piątek po godz. 10.00, w sobotę, niedzielę oraz dni wolne od pracy realizowane będą w pierwszym najbliższym dniu pracy Sprzedawcy.
 7. Sprzedający zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r.

3. Zwroty i wymiany

 1. Kupujący może dokonać zwrotu, jak i wymiany towaru na inny (model lub rozmiar) dostępny w sklepie internetowym butyk.pl.
 2. Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru bez podania przyczyny w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty otrzymania towaru.
 3. Kupujący zobowiązany jest do zwrotu towaru w stanie niezmienionym (czysty, "pozbawiony zapachu" np. kremy, perfumy).
 4. W przypadku wymiany towaru na inny Kupujący zobowiązany jest do złożenie nowego zamówienia na towar, który chce otrzymać w zamian za towar zwracany - rezerwacja towaru. Podczas składania zamówienia na wymianę koniczne jest wpisanie w okienku "Uwagi do zamówienia" słowa "WYMIANA" oraz podanie numeru zamówienia towaru, który ma być odesłany. Nowe zamówienie nie musi być opłacone chyba, że wynika to z różnicy w cenie towarów. W przypadku niezastosowania powyższej procedury Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak towaru do wymiany.
 5. Sprzedawca dokona zwrotu w terminie 14 dni liczonych od momentu otrzymania przesyłki od Kupującego. Zwroty wartości zwróconych towarów dokonywane są za pośrednictwem przelewu bankowego lub systemu payu.pl. Sprzedawca nie realizuje zwrotów wartości zwróconych towarów poprzez przekaz pocztowy. Zwroty wartości zwróconych towarów dokonywane są wyłącznie na polski rachunek bankowy.
 6. Sprzedawca nie przyjmuje paczek wysłanych na jego koszt oraz paczek wysłanych za pobraniem.
 7. Towar zwracany lub wymieniany Kupujący zobowiązany jest przesłać na własny koszt na adres Sprzedawcy (poniżej).
 8. Adres sklepu:

  Butyk.pl
  ul. Fiołkowa 15, Ligota Piękna
  55-114 Wisznia Mała

4. Reklamacje

 1. Wszystkie oferowane przez sklep internetowy butyk.pl towary są nowe i posiadają roczną gwarancją (chyba, że opis konkretnego towaru stanowi inaczej).
 2. W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z opisem dostępnym na stronie sklepu internetowego butyk.pl Kupujący proszony jest o niezwłoczny kontakt ze Sprzedającym ("gwarancja przedsprzedażna").
 3. W przypadku wystąpienia niezgodności towaru z umową Kupujący proszony jest o przesłanie reklamowanego towaru, wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym - dostępnym na stronie sklepu internetowego butyk.pl (format PDF lub format DOC) - na adres Sprzedawcy. W przesłanym formularzu Kupujący proszony jest o podanie przyczyn reklamacji (krótki opis uszkodzeń), swoich danych osobowych i numeru rachunku bankowego. Wymagane jest uprawdopodobnienie zakupu przez klienta, prosimy więc aby do przesyłanego towaru i formularza reklamacyjnego dołączyć ksero dowodu zakupu lub faktury.
 4. Sprzedawca nie przyjmuje paczek wysłanych na jego koszt oraz paczek wysłanych za pobraniem. Klient proszony jest o wysłanie paczki pocztą polską.
 5. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Kupującego w terminie 14 dni od momentu otrzymania reklamacji. W przypadku uznania niezgodności towaru z umową za istotną Sprzedawca dokona zwrotu, na wskazany w formularzu reklamacyjnym rachunek bankowy, w terminie 14 dni przelewem bankowym.

5. Wysyłka i płatności

 1. Jeżeli Kupujący nie wybierze formy płatności "przy odbiorze" i płatność za zamówiony towar nie nastąpi maksymalnie w terminie 10 dni od dnia złożenia zamówienia przez Kupującego zamówienie zostanie automatycznie anulowane i nie będzie realizowane. Kupujący otrzyma od Sprzedawcy e-maila z informacją o zaistniałej sytuacji i przyczynie anulowania zamówienia.
 2. Wysyłka odbywa się kurierem UPS oraz Pocztą Polską codziennie o godzinie 12:00.
 3. Koszt wysyłki kurierskiej UPS oraz przesyłki priorytetowej Pocztą Polską na terenie Polski wynosi 6 zł. Jeżeli wartość zamówienia przekracza kwotę 90 zł to koszt przesyłki pokrywa Sprzedawca.
 4. Istnieje możliwość telefonicznego kontaktu z kurierem UPS. Numer telefonu do kuriera można otrzymać w lokalnym oddziale firmy kurierskiej UPS. Listę oddziałów znaleźć można na stronie www.ups.com
 5. Sprzedawca wysyła towar za granicę Polski, ale tylko do krajów Unii Europejskiej. Koszt przesyłki wynosi 50 zł. Zamówienia zagraniczne są realizowane wyłącznie po uprzednim otrzymaniu płatności przez Sprzedawcę. Forma płatności przy odbiorze nie jest dostępna dla wysyłek zagranicznych.
 6. Bezpieczeństwo transakcji finansowych między Sprzedającym i Kupującymi zapewnia portal SOFORT oraz PayU.
 7. Za zamówione towary Kupujący mogą dokonywać płatności poprzez:
  - przy odbiorze (formy płatności "za pobraniem")
  - przelew bankowy (płatność samodzielna)
  - płatność bankowa online (kanały płatności obsługiwane przez SOFORT oraz PayU)
  - karty kredytowe akceptowane przez PolCard (VISA, MasterCard)
 8. Płatności można również dokonać bezpośrednio przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy. W takim wypadku Kupujący proszony jest o podanie w tytule płatności swojego imienia i nazwiska oraz numeru zamówienia. Brak powyższych danych może spowodować wydłużenie czasu realizacji zamówienia lub go uniemożliwić.
  Dane do przelewu:

  mBank
  SZMIDT Tomasz Szmidt
  ul.Piłsudskiego 84/12, 50-020 Wrocław
  21 1140 2004 0000 3902 4305 8264

6. Ochrona danych osobowych

 1. Dane osobowe, przekazywane w trakcie procesu rejestracji za pośrednictwem strony butyk.pl przetwarzane są przez firmę SZMIDT Spółka Jawna, ul. Fiołkowa 15, Ligota Piękna 55-114 Wisznia Mała,. wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do obsługi konta oraz realizacji zamówień składanych za pośrednictwem sklepu internetowego.
 2. Właściciel sklepu internetowego będzie przetwarzał dane osobowe w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zabezpieczy je przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
 3. W celu poprawnej realizacji zamówienia dane będą udostępniane firmom dostarczycielskim wskazanym w zamówieniu, a na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym przekazywane będą informacje dotyczące statusu zamówienia.
 4. Użytkownik serwisu ma prawo dostępu do treści swoich Danych osobowych oraz do ich poprawiania oraz ma prawo wnieść pisemne, umotywowane żądanie zaprzestania przetwarzania danych oraz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania jego danych, w przypadkach wskazanych przez prawo. Wszelką korespondencję dotyczącą przetwarzania danych osobowych należy kierować na adres SZMIDT Spółka Jawna, ul. Fiołkowa 15, Ligota Piękna 55-114 Wisznia Mała.
 5. Podanie Danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże nie podanie Danych osobowych niezbędnych do kontaktu może skutkować niezrealizowaniem zamówienia.
 6. W przypadku korzystania z narzędzi "Wiarygodne Opinie" (potransakcyjne ankietowanie użytkowników), Sklep Internetowy powierza Opineo.pl zgodnie z art. 31 Ustawy przetwarzanie danych osobowych (adresów e-mailowych) użytkowników w celu przeprowadzenia badania opinii użytkowników (badanie opinii publicznej) w przedmiocie przeprowadzonej pomiędzy użytkownikiem a sklepem internetowym transakcji. W przypadku braku wypełnienia ankiety przez użytkownika w terminie 14 dni od daty wysłania ankiety, przekazany adres e-mailowy użytkownika jest trwale usuwany z bazy Opineo.pl. Sklep Internetowy oświadcza, iż powyższe działanie jest zgodne ze wszelkimi wymogami przewidzianymi przez Ustawę, w szczególności w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych osobowych użytkowników.

7. Postanowienia końcowe

 1. Wszystkie informacje tekstowe oraz zdjęcia produktów znajdujące się w sklepie internetowym butyk.pl zarejestrowanym pod domeną o nazwie www.butyk.pl są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania, używania do celów handlowych oraz do prezentacji na innych stronach internetowych bez zgody Sprzedawcy.
 2. Założenie konta oraz złożenie zamówienia w sklepie oznacza zaakceptowanie postanowień powyższego regulaminu.
 3. W razie niejasności lub pytań dotyczących regulaminu, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta (tel. 0-71 312 46 73).
zamknij okno
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności